ivcinydekorace.blog.cz - blog o všem možném co jsem kdy vytvořila :)

Sedací vaky

5. března 2013 v 23:01 | Ivča |  Ostatní
Už asi 2 roky obdivuji každéhp kdo má svůj sedací vak, ale jelikož jejich pořizovací cena je na můj vkus docela dost vysoká tak jsem se rozhodla ušít si ho sama, zkusila jsem to a ono to vyšlo :D

Na internetu jsem si sehnala firmu, která prodává kuličkovou výplň (zdravotně nezávádné polystyrenové kuličky EPS- je atestovaná přímo pro toto použití, jiná by se neměla používat -například polystyrenová drť je velmi nevhodná). Počítala jsem že budu dělat 2 vaky a říkala jsem si, že zřejmě spotřebuji minimálně tak 300 litrů na jeden vak, takže jsem si pro jistotu objednala 3x 250 litrů a přišly mi tyto nádherné velké pytle, které se tak tak vešly do výtahu (ten dej sem prý měla největší zásilku :D), jeden pytel vážil asi 5 kg a byl vyšší než já (což je skoro všechno)
Pokud máte kde zbylé kuličky uschovat je dobré mít o něco víc, protože se po čase trochu slehnou a tak se musí dosypat.
Dále jsem si koupila látky, obešla jsem hromadu prodejen a nikde se mi nepoštěstilo tak jsem se vydala do Ikey a můžu vřele doporučit. Mají tolik krásných látek že jsem nevěděla kterou vybrat, ještě že jsem tam nebyla sama :). Koupila jsem si jak vrchní látku tak i podšívkovou.
Látku jsem si naměřila na 150x130 cm a pořádně našpendlila, jednu kratší stranu jsem si nechala volnou na zip (koupila jsem ho ve švadlence metrážový, paní mi tvrdila že je problém do tohoto zipu zasunout jezdce, ale šlo to celkem dobře)
Stejným způsobem jsem si našpendlila i podšívku, akorát tam jsem nenechala tak velkou díru na zip, stačí 40 cm, kuličky se z pytle sypou velmi dobře- tak dobře že jich budete mít celý pokoj :D:D:D)
Vše jsem jakž takž prošila 3x aby to bylo co nejpevnější a následně jsem začala plnit a to byla teprve sranda.
Tady je vidět kuličková výplň.
Mám naplněno a stačí jen dát vrchní obal.
První skok
Je to prostě bezvadný válení
Staší chytit za 2 rohy a hned z toho máte sedací pytel ve kterém se perfektně sedí a čte, háčkuje, sedí s počítačem......... prostě super.
Toto je druhý pytel, dělaný úplně stejně, akorát z jiné látky.

Když jsem propočítala náklady tak mne jeden pytel vyšel asi na 1 200,-, záleží na tom jak drahou látku si vyberete a jak velký pytel máte.


Jediný problém je, že jsme na jeden pytel 3, ale jinak je to naprosto parádní věc, vřele doporučuju. :) :) :) :)
 


Komentáře

1 Petra Petra | E-mail | Web | 2. prosince 2014 v 15:30

Musím uznat, že vypadá dobře i v domácím provedení. Mně se tedy líbí více moderní vaky, třeba koženka, ale nenamítám nic https://www.primazidle.cz/

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama