ivcinydekorace.blog.cz - blog o všem možném co jsem kdy vytvořila :)

Velikonoční kuře

16. června 2010 v 12:36 | Ivča |  Velikonoční dekorace
Ahojky, mám tady další ukázku mé "tvorby". Slibuji, že se již přesunu jinam, než jen na Velikonoce. Ale to až po tomto článku.
Na Velikonoce 2009 jsem si vymyslela Velikonoční kuře, protože je kuře symbolem Velikonoc a navíc se dělalo vážně dobře, sice dlouho, ale dobře.
kuře se skořápkou
Bohužel nemám nafocený celý postup, ale ono nebylo skoro co fotit. Tak vám postup alespoň řeknu :).
1) Tělo kuřete není nic jiného než nafouknutý balonek, který jsem (možná až zbytečně pracně) oblepovala kousky novin. Použila jsem na to lepidlo Herkules, vždy jsem udělala jednu vrstvu a nechala jsem ji uschnout. Vrstev musí být dostatek, ale se kuře, když balonek prasne, nevcuclo dovnitř. Musím říct, že moje bylo opravdu tvrdé, protože jsme si s ním házeli a vydrželo :). 
kuře II.
2) Pokud si myslíte, že je kuře dost pevné, tak přistupte k jeho zkrášlování. Původně jsem ho chtěla natřít žlutou temperou a bylo by, ale bohužel noviny prosvítaly, tak jsem ho oblepila žlutým krepákem. Což je asi mnohem lepší volba (je hlavně rychlejší a levnější).
3) Teď už zbývá jen udělat zobák- kousek lepenky olepená krepákem, křídla- to stejné. Peříčka jsem udělala tak, že jsem si nastříhala 4 kousky krepáku, na křídlo nalepila vždy za prostředek, takže konce byly volné a tyto volné konce jsem nastříhala.
Oči jsou namalovány na kusu papíru a nalepeny.
kuře se skořápkou
4) Jelikož mi přišlo jenom samotný kuře takový opuštěný :), udělala jsem mu i vajíčko, ze kterého se vylíhlo, postup je úplně stejný jako kuřete, ale je zbytečné aby bylo tak tvrdé, když se stejně rozstříhá.
Kuře se skořápkou jsem lepící pistolí přilepila, aby mi neuletěli, protože jsou lehcí.
A protože mi jenom ošatka s kuřetem přišla málo, dala jsem na horní schod mísu s obilím (ne fotce ještě nevyrostlo) a větvičkami vrby.
Mísa s vrbou

konečná podoba
Opravdu je tato dekorace velmi snadná, sice je to trochu piplačka, ale konečný výsledek za to stojí. :)
 


Komentáře

1 Míša Míša | 7. dubna 2014 v 17:44 | Reagovat

to je super..:) hned si na to nakoupím věci hlavně ten krepák a půjdu to zkusit..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama