ivcinydekorace.blog.cz - blog o všem možném co jsem kdy vytvořila :)

Velikonoční zajíci

30. května 2010 v 15:23 | Ivča |  Velikonoční dekorace
Tady mám návod na Velikonoční zajíce, který jsem vytvořila podle předlohy z jednoho časopisu, jenže tam byli z mechu a jelikož se mi mech nechtěl shánět, zkusila jsem seno, kterého máme doma dost. Výroba není až tak složitá, ale je časově náročnější.
Postup:
1) Nachystejte si vše co budete potřebovat- dobře tvarovatelné pletivo, štípačky, drátek na svazování pletiva, seno, provázek ve vhodné barvě
pomůcky
pomůcky 2- seno
2) Z pletiva si vyštřihnete obdelník o potřebné velikosti (vvytvarujete z něj tělo a hlavu zajíce), konce spojíte drátkem. V oblasti krku zmáčknete oka pletiva k sobě, na ruce a uši si musíte ustřihnout další kusy pletiva, opět je připevníte drátkem.
tělo zajíce z drátu
3) Nyní musíte zajíce "obléct" do sena, zní to jednoduše, ale musím říct, že jsem u toho pěkně nadávala. Vezmete si trochu sena, dáte ho na pletivo a pak ho obmotáte provazem, takto postupujete do té doby než máte celého zajíce. S trčícím senem si poraďte jednoduše- vezměte nůžky a prostě je odstřihněte, tím také zajíce dotvarujete.
zajíc obalený senem
4) Tak a teď už jenom zbývá zajíce obléknout a dodělat malé úpravy jako oči a šňupák (oči jsou udělány z kousku bílého papíru na který je přilepen knoflík a šňupák je také z knoflíku). No a když byly ty Velikonoce, tak nesmí chybět ani pomlázka a vajíčka.
zaječica
zajíc
moje dílo s pomocníkem
Tady máte fotku i s mým "pomocníkem". Upřímně ani tak moc nepomáhala jako zavazela :).
Na poslední fotce vidíte, jak nakonec dopadli. Byli připoutáni k ceduli s názvem Vítejte v obci Štěpánovice. Flašku s Myslivcem si prosadil můj tatínek se slovy, že ten zajíc není vůl a kvůli vajíčkám by ani nevytáhl paty z baráku .
konečné dílo
Musím říct, že jsem se zezačátku dost bála, jak to bude vypadat, ale již během jejich připevňování ke sloupu u nás zastavil pán s autem a poprosil nás, jestli by si je mohl vyfotit :). A nakonec nebyl sám, stavělo tady hodně aut, tudíž jsem dostala povolení na příští rok pokračovat, tak uvidíme co vymyslím :D:D:D:D
 


Komentáře

1 tetoska tetoska | Web | 14. dubna 2011 v 23:53 | Reagovat

To je úžasné Ti zajíci, vypadají jako živí.
ZDRAVÍ  JARKA

2 POIUZ POIUZ | 31. ledna 2016 v 12:39 | Reagovat

O_O  [:tired:]  :D  ???  :-!  :-!  :-|  :-P  :-P  :-x  :-x  :-?  8-)  8-)  8-O  :-D  :-D  :-(  ;-)  :-(  ;-)  :-(  :-(  :-)

3 =POIU =POIU | 31. ledna 2016 v 12:40 | Reagovat

O_O  O_O  [:tired:]  :D  ???  :-!  :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama